ابتدا به تعریفی برند می پردازیم ، در واقع برند معنی پیچیده ای ندارد کلیت برند از نام و نشان می باشد که در ذیل به توضیحات بیشتر پرداخته می شود :

از برند به منظور شناساندن و تعیین نمودن یک محصول و یا خدمات استفاده می گردد.

به بیانی دیگر علامت تجاری نام، واژه، نشان و یا ترکیبی می باشد که به خریداران ومصرف کنندگان یاری می رساند تا به درست کالای مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایند. از نام و علامت تجاری به منظور شناساندن و تعیین نمودن انواع کالاهای شبیه به هم استفاده می شود.

برند ها به صاحبان خودشان یاری می رسانند تا بتوانند به راحتی و به آسانی محصولات خودشان را به دیگران بشناسانند و ویژگی ها و خصوصیات های گوناگون آن را تبیین نمایند و برای آن ها این امکان فراهم می شود تا بتوانند در پهنه رقابت تجاری خود را نسبت به دیگران متفاوت نمایند.

همین خصوصیات و ویژگی ها سبب می گردد تا محصول در بازار معروف و مشهور شود و به محبوبیت برسد. لوگو هم قادر می باشد در کنار علامت تجاری در این عرصه کمک و سزاواری شایسته ای را  به منظور تداوم و معروف و مشهور شدن یک برند برساند.

مزایای ثبت برند یا علامت تجاری در کرج

در دنیای امروز با عنایت به سرعت پیشرفت و ترقی تکنولوژی و صنعت شرکت ها و موسسه های بسیار زیادی در زمینه های گوناگون قدم به عرصه ظهور نهاده اند.

در این بین یکسری از بازرگانان و مالکان کسب و کار و فعالیت با اندیشه و آرمان های بدیعی فعالیت خود را آغاز می کنند و بعضی دیگر از اندیشه های دیگران استفاده می کنند و فعالیت خود را به جلو پیش می برند.

لازم به ذکر است که با به ثبت رساندن علامت تجاری و برند برای شرکت این امکان فراهم می شود تا از سو استفاده های احتمالی اشخاص دیگر جلوگیری کنند و برای آن ها مانعی ایجاد نمایند.

شایان ذکر است که  ثبت علامت تجاری یا برند به غیر از  موردی که در بالا  اشاره  گردید دربردارنده مزیت های دیگری می باشد که در  این مقاله به مهم ترین و با اهمیت ترین آن ها می پردازیم  که به شرح ذیل می باشد:

به ثبت رسانیدن علامت تجاری سبب می گردد تا میان محصولات و یا خدمات شما با رقیب هایتان وجه تفاوتی به وجود بیاید و مشتریان شما قادر باشند به راحتی و به آسانی کالاها و خدمات شما را از محصولات دیگر تعیین و تفکیک نمایند.

با به ثبت رسانیدن برند یا علامت تجاری خود  به صورت قانونی، قادر می باشید  مانع استفاده‌ی اشخاص دیگر از آن برند شوید. در حقیقت  ثبت برند برای شما این امکان را فراهم می کند تا  شرکتی که در حال سواستفاده می باشد را الزام نمایید تا نام خود را تغییر بدهد و حتی می توانید جریمه استفاده غیر قانونی از برند خود را هم از آن دریافت کنید.

برندها برای شرکت ها وسیله بازاریابی و پایه و اساس به وجود آمدن معروفیت و مشهوریت می باشند.

از مزیت های دیگر ثبت علامت تجاری می‌توان به اعتبار و منزلتی که آن برند جهت مجموعه‌ی خود به وجود می آورد ، اشاره کرد. در حقیقت شرکت‌ها با به ثبت رساندن برند خود به صورت قانونی به رسمیت شناخته می شوند و به میانجگری  آن اعتبار و منزلت و جلب سرمایه گذار و اخذ وام را به دست بیاورند.

چنانچه شرکت‌ها برندسازی موفق و پیروزمندانه ای داشته باشند، قادر می باشند  برند خود را جزء دارایی‌های خود به شمار بیاورند.

با استعمال نمودن از برند قادر می باشید به واگذاری نمایندگی و یا دریافت نمایندگی  مبادرت نمایید. در حقیقت تاسیس و را‌ه‌اندازی یک نمایندگی نیازمند به ، دربر داشتن یک برند و استعمال  از آن می باشد.

شما با به ثبت رساندن برند و هم چنین برندسازی به وسیله یک برنامه‌ریزی مناسب و دقیق قادر می باشید ارزش و اعتبار برند خود افزایش دهید که این مبحث سبب این می‌ گردد تا یک سری از اشخاص،  اعم از بازرگان یا شرکت‌ها میل و رغبت زیادی را به منظور خرید و یا استفاده از برند شما داشته باشند که این واگذاری به صورت یک تفاهم‌نامه انجام می گیرد.

شرکت‌ها با به ثبت رسانیدن علامت تجاری قادر می باشند از امتیاز اخذ  گواهی و علامت استاندارد به نصیب و بی بهره نگردند.

شایان ذکر است، به ثبت رساندن علامت تجاری سبب این می شود تا تولید کنندگان هم در عرصه بین المللی از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار شوند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند تجاری در کرج

الف-  اشخاص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. کارت ملی ارائه گردد.
 3. ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد الزامی است.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.

ب-  اشخاص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال سپری شده باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.
 5. در صورتی که در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

مراحل ثبت برند تجاری در کرج

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت برند تجاری در کرج می توانید با ثبت آراکس تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.