انتخاب نمودن اسم برند مناسب در کرج برای هر شرکت در کرج یکی از مهم ترین و بااهمیت ترین عواملی می باشد که باید پیش از تاسیس  و شروع به فعالیت آن شرکت در کرج به آن توجه گردد. هدف نهایی و اصلی هر شرکتی در کرج ارائه یک سری محصولات و یا خدمات می باشد . اما این موضوع که این محصولات و خدمات به وسیله ی چه نام تجاری ارائه شوند مسئله ی بسیار مهمی و حساسی می باشد .

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد  برند چیست ؟ به مقاله آن مراجعه نمایید .

به طور معمول مدیران هر شرکتی در کرج فرآیند انتخاب اسم برند در کرج را به عهده یک مشاور برندینگ می گذارند و از راهنمایی های مشاور استفاده می کنند. در صورتی که آن مشاور انتخاب شده تجربه و مهارت  لازم در این راستا را نداشته باشد، ابن احتمال وجود دارد اسمی که به شما پیشنهاد می دهد جالب نباشد و از آن جایی که اسم برند موضوعی نیست که بتوان به راحتی آن را تغییر داد، این امکان وجود دارد که در سال های پیش رو شما با یک نام تجاری شناخته شوید که از صمیم قلبتان کوچکترین علاقه و تمایلی به آن ندارید! به همین علت موضوع انتخاب اسم برند را باید بسیار جدی گرفت. در ادامه مبحث راهکارهایی به منظور  انتخاب اسم برند در کرج  ارائه می دهیم که به شرح ذیل می باشد :

شرایط انتخاب نام برند در کرج

در جهت انتخاب نام برند شرایطی را باید در نظر گرفت که بتوان به نوعی موفقیت کسب و کار از طریق شناسایی برند امکان پذیر باشد شرایط به شرح ذیل می باشد:

1. تلفظ اسم برند راحت باشد

نام برند در کرج باید به شیوه ای انتخاب گردد که تلفظ آن بسیار راحت و روان  باشد و تمامی قشرهای جامعه بتوانند آن را به راحتی تلفظ کنند. به بیانی دیگر برند نباید تلفظ های مختلفی داشته  باشد تا همه اشخاص بتوانند با جست وجو نمودن آن در موتورهای جستجوگر و شبکه های اجتماعی به اسانی آن راپیدا کنند.

2. انتخاب اسم برند کوتاه و مختصر

اسم برند در کرج باید به نحوی انتخاب شود که تمامی اشخاص بتوانند به راحتی و آسانی آن را در خاطر داشته باشند.به عنوان  مثال نام “دیجی کالا” در عین حال که  کوتاه و مفید می باشد به طور کامل مشخص کننده ی این است که این برند در چه زمینه ای فعالیت می کند اما اسمی مانند “شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران نامی است  که به راحتی و آسانی نمی تواند در ذهن ماندگار شود.

3. انتخاب اسم برند منحصربفرد

در انتخاب نمودن اسم برند در کرج هر گونه مقلد گری و کپی برداری جرمی غیر قابل بخشش محسوب می شود! نه تنها به این دلیل که ممکن است نقض کننده ی قوانین کپی رایت باشد بلکه به این سبب که این امکان وجود دارد شرکتی بسیار پرسابقه و درخشان تر  از شما حتی در خارج از کشور به وسیله ی این نام تجاری در حال فعالیت باشد و این امر موجب می شود که شما هراندازه  بر روی هر چه بهتر شدن نتایج سایت خود در موتورهای جستجو تلاش کنید همیشه از آن شرکت عقب بمانید. پس ازمنحصر به فرد بودن اسم برند مورد درخواست خود در کرج اطمینان لازم را کسب کنید.

4. عدم الزام به مشابه بودن دامین سایت با اسم برند

از آن جایی که مساوی بودن اسم برند و دامنه سایت یک شرکت مزایای  بزرگی به حساب می آید اما هیچ گونه  ضرورتی در این کار وجود ندارد. برای این که احتمال زیادی وجود دارد که دامنه مورد درخواست شما در گذشته به وسیله ی فرد دیگری ثبت شده باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که می توانید با ترکیب کردن و کوتاه کردن بعضی از  کلمه ها  یک دامنه ی  استاندارد و مناسب برای سایت خود تهیه کنید.

5. قابلیت تلفظ صحیح اسم برند توسط ابزارهای صوتی نظیر Siri و Cortana

اگر شما در این فکر هستید که یک برند بین المللی داشته باشید، باید انتخاب اسم برند شما در کرج به صورتی باشد که اشخاص  خارجی هم بتوانند آن را به راحتی تلفظ و جستجو نمایند.

از آن جایی که راهنمای صوتی مایکروسافت (Cortana) و راهنمای صوتی اپل (Siri) در کشورهای خارجی بسیار بیشتر از ایران مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین تا اندازه ای که ممکن است بایستی  اسم برند به وسیله ی این دو دستگاه  و دیگر دستگاه های صوتی مانند جستجوی صوتی گوگل قابل تشخیص باشد و بتوان آن ها را تشخیص داد.

6. بررسی مخفف اسم برند

در صورتی که اسم برند شما در کرج از چند کلمه تشکیل شده است بایستی بررسی و تحقیق نمایید که کوتاه شده ی این اسم به چه صورتی خواهد بود و این که آیا معادل یک برند دیگر و یا حتی یک کلمه زشت وناپسند خواهد بود یا خیر.این امکان وجود دارد که این موضوع به ظاهر چندان اهمیتی نداشته باشد اما چنانچه نسبت به آن بی توجه باشید این امکان و احتمال وجود دارد که بعد از مدتی برند شما به طور کامل با یک اسم دیگر شناخته شود که این اتفاق به صورت کامل خوشایند نخواهد بود.

7. هر کلمه ای مناسب انتخاب اسم برند نیست

یک امر واضح و آشکار اما بسیار مهم.این امکان وجود دارد که شما اسمی را درخاطر داشته باشید  که به نظر خودتان بسیار جالب و حتی بامزه باشد. اما آیا همه ی اشخاص جامعه و خصوصا مخاطبان هدف شما این گونه تفکرخواهند کرد؟ پس در انتخاب نمودن  اسم برند خود بسیار دقت داشته باشید تا هیچ گونه  محتوای توهین آمیزی و بی ارتباطی با کار شما در آن وجود نداشته نباشد.

پس از آنکه اسم برند را انتخاب نمودید می توانید اقدام به ثبت آن در اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایید برای این منظور به مقاله مراحل ثبت برند در کرج مراجعه نمایید .

کلیه امور ثبتی و اداری خود را به ما بسپارید.

کارشناسان و مشاوران ثبت آراکس در زمینه ثبت علامت تجاری و ثبت برند می توانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.