چای در واقع اسم گیاه می باشد که نوشیدنی است که از این گیاه ساخته می شود . در واقع منبع طبیعی از کافئین ، تئوفیلین ، تیاتین و آنتی اکسیدان ها می باشد . تهیه این نوشیدنی بدین صورت است که چند برگ از این گیاه را و یا جوانه آنرا در آب داغ به صورت چند دقیقه قرار داده تا دم بکشد.

کشور ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ چای در جهان می باشد.از نوشیدنی هایی می باشد که در زندگی روزانه مردم ایران پر مصرف و جدایی ناپذیر می باشد . تولیدکنندگانی که در این زمینه فعالیت می نمایند باید بدانند با انتخاب برند مناسب فعالیت خود می توانند به صورت جهانی محصولات خود را معرفی نمایند و به کسب و کار خود اعتبار و شهرت ببخشند.

برای شروع،فرد متقاضی می بایست با نحوه انتخاب نام تجاری مناسب با نوع فعالیت خود، روش صحیح تکمیل اظهارنامه علامت و همچنین انتخاب طبقات کالا و محصولات مورد نیاز خود آشنایی کامل داشته باشد.

به ثبت رساندن برند چای در اداره ثبت مالکیت صنعتی با دارا بودن شرایط و رعایت ضوابط قانون ثبت برند امکان پذیر می باشد.بهتر است در این زمینه از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ثبت آراکس بهره مند گردید.

نحوه ی انتخاب نام برند چای

زمانی که علامت تجاری برای کسب وکار خود انتخاب می نمایید باید بدانید با ثبت آن می توانید آن را منحصربفرد و انحصاری برای فعالیت خود بدانید . در نتیجه باید علامتی را برای تولید خود انتخاب نمایید علاوه بر خاص بود ن دارای معانی باشد و در ارتباط با فعالیت باشد تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کرده و راحت جنس مورد نظر خود را خریداری نماید.

بهتر است زمانی که در جستجوی علامت تجاری برای چای هستید از اسامی ثبت شده تکراری پرهیز کنید و نام و نشانی را انتخاب نمایید که در جدید و ابتکاری باشد و به آسانی تلفظ گردد.

مزایای ثبت برند چای

 1. جهت متمایز نشان دادن محصولات مشابه هم.
 2. از مهم ترین موارد در اعطا دادن نمایندگی به دیگری ابتدا ثبت آن علامت تجاری می باشد.
 3. زمانی که تاجران و یا شرکت ها علامت تجاری خود را ثبت نمایند می توانند در خواست تسهیلات نمایند.
 4. باتوجه به ثبت نام برند تاجران و یا شرکت ها این امکان برای آن ها بوجود می آید که بازاریابی و تبلیغات خود را توسط برند شان شروع نمایند.

*در صورتی که برندی در ضمینه ی کسب و کار مو فق باشد ان برند از ارزش مادی خاصی برخوردار می شود که دارایی خوبی برای صاحب حقوقی ان می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند چای

الف-  شخص حقیقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد الزامی است.
 4. ارائه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است الزامی می باشد.

ب-  شخص حقوقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت الزامی است توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 4. ارائه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده ارائه گردد.
 5. ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد الزامی است.

نکته: چنانچه در برند یا نام مورد نظر شما جهت ثبت، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نمی باشد.

ضمائم اظهارنامه ثبت برند چای

جهت ثبت برند چای خود باید ابتدا مدارک آن را برای ثبت اظهارنامه در اداره ثبت مالکیت صنعتی آماده نمایید.

 1. نسخه اصلی فرم اظهارنامه که توسط شخص متقاضی و یا وکیل با دارابودن وکالتنامه تکمیل شده است.
 2. از نمونه علامت انتخابی 10 عدد.  
 3. بر روی هر نمونه مهر شعبه ثبت شرکت‌ها و علایم تجاری زده می‌شود. 
 4. در صورتی که علامت در خارج به ثبت رسیده باشد.رونوشت آن که به تایید اداره صادرکننده زبان اصلی رسیده رسیده باشد ضمیمه شود و ترجمه آن به فارسی نیز پیوست شود. 
 5. در صورتی که علامت برای تشخیص امتیاز محصول جماعتی از زارعین (زعفران بیرجند) یا صنعتگران یا تجار یا محصول یک شهر (پسته رفسنجان) یا یک ناحیه از کشور باشد گواهی مقامات صلاحیت‌دار نیز باید ضمیمه شود. مقامات صلاحیت‌داری که اداره ثبت مکلف به قبول گواهی آن‌ها هستند عبارتند از: الف) اتحادیه صنفی  ب) اطاق بازرگانی یا صنایع  ج) شهرداری  د) فرمانداری. 
 6. شخصی که تقاضای ثبت چند علامت را می‌کند باید برای هر یک اظهارنامه جداگانه تنظیم کند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.