برند چیست ؟

به هر نشان یا مشخصه ای  که  این توانایی را داشته باشد تا میان کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده به وسیله ی  یک شخص/شرکت  از کالاها یا خدمات دیگر شرکت ها با اشخاص وجه تمایزی ایجاد کند برند می گویند.

در اصل شرکتهای حقوقی در جهت شناسایی بیشتر نیاز به برند هستند که می توانند در جهت حمایت از آن برند خود را در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسانند .

با توجه به ماده ۳۰ قانون برند ‌، برند جمعي و نام تجاري به شرح ذیل می باشد:

الف ـ به هر نشان قابل ملاحظه ای  كه قادر باشد كالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي را از هم متمايز نماید برند گفته می شود.

ب ـ به هر نشان قابل ملاحظه ای كه باعنوان علامت جمعي در اظهارنامه ثبت معرفي گردد و این توانایی را داشته باشد تا میان مبدأ و يا هرگونه خصوصیات ها و ویژگی های ديگر همانند كيفيت كالا يا خدمات اشخاص حقوقي را كه از اين نشان به عنوان صاحب علامت ثبت شده جمعي استفاده مي‌ نمایند وجه تمایزی ایجاد کند برند جمعی می گویند.

ج ـ به هر اسم يا عنواني كه شناساننده و تعیین ‌كننده شخص حقوقي باشد نام تجارتی می گویند.

ثبت آراکس دارای کادری مجرب و تخصص در زمینه ثبت برند در کرج

مزایای ثبت برند حقوقی در کرج 

مزایا و مزیت های ثبت برند حقوقی در کرج  به شرح ذیل می باشد:

 1. برندحقوقی در کرج ضمانت کننده این امر می باشد که مشتریان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تمییز و تشخیص دهند.
 2. برند حقوقی در کرج به منظور شرکت ها این توانایی را به وجود می آورد تا محصولات‌ خودشان شان را از یکدیگر متفاوت نمایند.
 3. برند حقوقی در کرج وسیله ی بازاریابی و پایه و اساس شکل گیری نام و معروفیت شرکت‌ها می باشد.
 4. مجوز استعمال از برند حقوقی در کرج به اشخاص ثالث اعطا می شود و منشا و منبع مستقیم درآمد از جایگاه حق امتیازها به شمار می روند.
 5. ثبت برند حقوقی در کرج جزء ضروری و الزامی موافقت‌نامه‌های ارائه ی نمایندگی محسوب می شود.
 6. این احتمال وجود دارد که برند حقوقی در کرج جزئی از دارایی گران بها و ارزشمند کسب و کار باشند.
 7. ثبت برند حقوقی در کرج شرکت‌ها را ترغیب می‌کند تا در نگهداری یا بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه‌ گذاری نمایند.
 8. ثبت برند حقوقی در کرج می تواند به منظور دریافت وام سودمند باشد.

زمانی که برندی انتخاب می نمایید باید از سابقه ثبت قبلی آن اطلاعاتی را داشته باشید و باید بدانید که از ثبت برند تکراری جلوگیری نمایید در جهت این کار می توانید مقاله استعلام برند قبل از ثبت را مطالعه نمایید .

مدارک لازم به منظور ثبت برند حقوقی در کرج

مدارک لازم به منظور ثبت برند حقوقی در کرج به منظور اشخاص حقوقی به شرح ذیل می باشد:

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشتی از روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نبایستی بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشتی از مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از سازمان های  نظارتی و حاکمیتی دولتی  ارائه گردد.
 5. در صورتی که از حروف لاتین (غیرفارسی) استفاده شده باشد بایستی کارت بازرگانی ارائه گردد.

نکته : در صورتی که در عکس برند و یا نام مورد نظر شما به منظور ثبت، کلمه یا حروف لاتین (غیرفارسی) استفاده ای صورت نگرفته است ، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی و ضروری نمی باشد.

مراحل ثبت برند حقوقی در کرج

مرحله های ثبت برند حقوقی در کرج  به شرح ذیل می باشد:

مراجعه به سامانه اداره مالکیت معنوی و ثبت اظهارنامه پس از ارسال اظهارنامه و دریافت رمز اظهارنامه بین 24 الی 48 ساعت زمان نیاز است تا اظهارنامه درخواستی به اصطلاح طبقه بندی شود و سپس مراحل بعدی آن به صورت زیر انجام شود)

ارسال مدارک به اداره ( در صورت تایید اظهارنامه)

مبادرت به منظور چاپ آگهی در روزنامه رسمی در صورتی که مدارک هم تایید شود.( مدت زمان اعلام نظر کارشناس مربوطه، بستگی به تعداد پرونده های موجود در کارتابل وی دارد. پرونده های موجود در کارتابل کارشناس در سامانه قابل روئت است).

بعد از چاپ آگهی به مدت یک ماه بعد ثبت نام نوبت دوم آگهی برند.

در انتها، پس از انتشار آگهی رسمی، درخواست کننده با مراجعه به اداره ثبت برند به منظور دریافت گواهینامه ثبت برند تجاری خود مبادرت می نمایند.

پس از آن که مرحله های ثبت برند به پایان رسید ،کد رهگیری را دریافت خواهید نمود و در صورتی که کارشناس مربوطه مدارک را تایید نمود به آدرس شما دو رونوشت قرارداد ارسال می شود شما بایستی  پس از به  امضا  رساندن هر دو نسخه یکی از نسخه ها را همراه با مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی به آدرس اداره ارسال نمایید بعد از آن که مدارک دریافت گردید پروسه ی ثبت شروع آغاز می گردد.

تحقیق و بررسی اظهارنامه با توجه به اولویت زمان ثبت آن ها در سامانه صورت می گیرد .لذا حضور درخواست کنندگان محترم در موسسه در فرایند انجام کار بی تأثیر می باشد بعد از کامل نمودن فرم مربوطه به وسیله ی درخواست کننده در سیستم ، اظهارنامه را از دید گاه مطابقت داشتن  با شرایط و مقررات درج شده در این قانون را  اداره مالکیت صنعتی بررسی وارزیابی می نماید ،در صورتی که اداره به دلیل  رعایت نمودن ضروریات  قانونی و عدم وجود تشابه و یا عین علامت تقاضا شده ، بداند که علامت قابل ثبت می باشد ، مجوز چاپ و منتشرشدن آگهی مربوط به آن را صادر می نماید و هنگامی که در مدارک ارسال شده  و یا تنظیم مفاد اظهارنامه  نقص و یا اشکالی وجود داشته باشد بخش نامه ی برطرف نمودن اشکال فرستاده می شود.بخش نامه ی  رد اظهارنامه هم هنگامی شکل می گیرد که در عنوان و یا عکس علامت ،الزامات و ضروریات قانونی مراعات نشده باشد یا این که بعد از بررسی و ارزیابی تشابه و یا عین برند درخواست شده به منظور  کالاهای مورد نظر شما، در گذشته به نام فرد دیگری به  ثبت رسیده  باشد وحالت دیگر هم  ممکن است هنگامی رخ دهد که قسمتی از کالاها و یا خدمات آن قابلیت ثبت شدن را نداشته نباشد که در این هنگام  بخشنامه ی رد قسمتی  از موارد درخواست شده در اظهارنامه صادر می گردد. شایان ذکر است که ،تاریخ بخش نامه ای  که در خلاصه پرونده ملاحظه  می گردد به عنوان تاریخ پیام رسانی قانونی شمرده می شود.

با توجه به مواردی که ذکر گردید موسسه ی مالکیت صنعتی ،اظهارنامه را از زاویه ی مطابقت داشتن با شرایط و مقررات و قوانین  که در این قانون درج شده است  ارزیابی وبررسی می کند و در صورتی که در برند حقوقی در کرج مشاهده نماید که می تواند به ثبت برسد ، مجوز چاپ و منتشر شدن  آگهی مرتبط به آن را صادر می نماید. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که براساس قانون به ثبت رساندن برند حقوقی در کرج به صورت اختیاری می باشد تنها در مواردی که دولت ثبت آن را  الزامی و ضروری می پندارد بایستی به منظور ثبت آن مبادرت نمود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.