برند یا علامت تجاری، نشانی می باشد که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط شما را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه ‌ها یا اشخاص متمایز نماید.

برند فارسی برندی می باشد که بایستی در یکی از فرهنگ های معتبر فارسی نظیر فرهنگ دهخدا وجود داشته باشد.کلیه اشخاصی که در کرج صاحبان مشاغلی می باشند می توانند برند خود را به ثبت برسانند برند در کرج به دو صورت قابل ثبت است ما در این مقاله برآنیم تا در خصوص ثبت برند فارسی در کرج مطالبی را به شما بزرگواران ارائه نماییم.ثبت برند فارسی در کرج موجبات تفاوت کالاها یا خدمات دیگر شرکت ها را به خوبی فراهم می نماید و ضمانت می کند که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند. ثبت برند فارسی در کرج سبب ایجاد تمایز کالاها یا خدمات یک شرکت با کالا و خدمات سایر شرکت‌ها می گردد و به مشتریان کمک می‌کند که محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند. برندهای برتر سبب بروز هیجان، عواطف و احساسات مصرف‌کنندگان بوده و بر ارزش کالا یا خدمات می‌افزایند. به عبارتی دیگر، مشتریان نیز به این نام‌ها اعتماد داشته و از آن‌ها انتظار خلق ایده‌های برتر و نوآوری در محصولاتشان را دارند.

برند فارسی غیرقابل ثبت

برند فارسی در موارد زیر قابل ثبت نیست

 1. نتواند کالاها یا خدمات یک مؤسسه را از کالاها و خدمات مؤسسه دیگر متمایز سازد.
 2. خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد.
 3. مراکز تجاری یا عمومی را به‌ویژه در مورد مبدأ جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آن‌ها گمراه کند.
 4. عین یا تقلید نشان نظامی، پرچم، یا سایر نشانهای مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور، سازمان‌های بین‌الدولی یا سازمان‌هایی که تحت کنوانسیون‌های بین‌المللی تأسیس‌شده‌اند، بوده یا موارد مذکور یکی از اجزاء آن علامت باشد، مگر آن‌که توسط مقام صلاحیت‌دار کشور مربوط یا سازمان ذی‌ربط اجازه استفاده از آن صادر شود.
 5. عین یا به طرز گمراه‌کننده‌ای شبیه یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به مؤسسه دیگری در ایران معروف است.
 6. عین یا شبیه آن قبلاً برای خدمات غیرمشابه ثبت و معروف شده باشد مشروط بر آن‌که عرفاً میان استفاده از علامت و مالک علامت معروف ارتباط وجود داشته و ثبت آن به منافع مالک علامت قبلی لطمه وارد سازد.
 7. عین علامتی باشد که قبلاً به نام مالک دیگری ثبت‌شده و یا تاریخ تقاضای ثبت آن مقدم یا دارای حق تقدم برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی است که به لحاظ ارتباط و شباهت موجب فریب و گمراهی شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند فارسی در کرج

 1. ارائه کپی برابر اصل پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا جواز کسب.
 2. کپی آگهی تاسیس شرکت و آگهی تغییرات شرکت ( در صورت وجود )
 3. کپی برابر اصل مدارک شناسایی صاحبان حق امضاء شرکت.
 4.  ده نمونه از کپی علامت مورد نظر  حداکثر در ابعاد 10 * 10 سانتی متر و تدوین شرحی از علامت و توصیف آن و مستند معنایی نام مورد نظر در فرهنگ لغات فارسی.
 5. ارائه وکالتنامه،چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود.
 6. شرح فونت به کار رفته شده،رنگ به کار رفته،و اشکال استفاده شده به طور دقیق می بایست ذکر گردد.

مراحل ثبت برند فارسی در کرج

پس از فراهم نمودن مدارک فوق، با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری،اطلاعات درون سامانه را تکمیل نمایید.
با تکمیل اطلاعات،به هر اظهارنامه کد رهگیری تخصیص داده می شود تا در صورت نیاز در سامانه پیگیری شود. پاسخ اداره صرفاَ از طریق بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل مشاهده است و تمامی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق همین سامانه،بخش ثبت انواع درخواست (رفع نقص، پرداخت حق الثبت، تمدید، انتقال و ...) امکان پذیر می باشد.
اداره ی مالکیت صنعتی ،اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند و در صورتی که علامت را قابل ثبت بداند ،اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می نماید.
متقاضیان محترم در صورتی که با هر سوال یا موردی در خصوص ثبت برند فارسی در کرج مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت آراکس در ارتباط باشید.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای ثبت برند در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.