فعالان اقتصادی در کرج که شرکت خود را به ثبت نرسانده اند می توانند به عنان شخص حقیقی اقدام به ثبت برند نمایند . 

ثبت برند شخصی در کرج

هنگامی که شما برای به ثبت رساندن برند در کرج خود نامی خاص در ذهن دارید این نام به وسیله ی اداره استعلام گرفته می شود و در صورتی که برند مورد نظر شما در گذشته به ثبت نرسیده باشد می توانید به منظور به ثبت رساندن آن اظهارنامه ای را تنظیم نمایید.

شایان ذکر است چنانچه برند مورد درخواست شما یا شبیه به آن به ثبت رسیده باشد نمی توانید برند مورد نظر را به ثبت برسانید به دلیل وجود عینی یا مشابه آن رد می گردد به همین دلیل معیار استعلام شبیه بودن مانندی آن نمی باشد.

درصورتی که برای به ثبت رساندن برند خود اسم اختصاصی مد نظر ندارید این امکان برایتان فراهم شده است که از اطلاعات اداره ثبت استعمال کنید این اطلاعات در خصوص نام دربردارنده ی برند هایی می باشد که از گذشته استعلام گرفته شده اند و امکان به ثبت رسیدن آن ها بسیار زیاد می باشد.

نکته : در مبحث به ثبت رساندن برند برگزیدن نام درست بسیار مهم می باشد.

تنظیم و ارسال اظهارنامه به اداره مالکیت معنوی

بعد از آن که نام مناسبی برای برند انتخاب شد بایستی به منظور تنظیم نمودن اظهارنامه مبادرتی صورت بگیرد این اظهارنامه به شکل اینترنتی می باشد و بایستی به وسیله ی سامانه موسسه مالکیت معنوی به ادرس http://iripo.ssaa.irمبادرت شود.

به یاد داشته باشید که تنظیم نمودن اظهارنامه به تخصص بسیار نیازمند می باشد به نحوی که اگر در هرکدام یک از مرحله های آن ذره ای اشتباه وجود داشته باشد به دلیل این که بعد از ارسال شدن تصحیح آن ممکن نخواهد بود تقاضای ثبت برند رد می گردد.

به صورت کلی اظهارنامه دربردارنده ی اطلاعات شخص حقیقی یا حقوقی صاحب برند،مشخصه های کالاها و یا خدماتی که در 45 طبقه ی موجود انتخاب می گردند و اطلاعات فرد دریافت کننده ابلاغیه که قادر می باشد نماینده قانونی،خود صاحب علامت و یا فردی که دربردارنده ی حق امضا در شرکت باشد ومدارک این اطلاعات می باشد.

ثبت آراکس مجری تخصصی در زمینه ثبت برند در کرج

دریافت رمز اظهارنامه و پیگیری ثبت برند

بعد از آن که اطلاعات ثبت گردید و اظهارنامه ارسال شد رمزی 5 رقمی به تلفن همراه فردی که به عنوان دریافت کننده ابلاغیه ها معرفی شده است ارسال می شود.با استعمال از این رمز و شماره اظهارنامه می توان به منظور روند ثبت برند در پایگاه آگاهی لازم را کسب نمود. روال تحقیق و بررسی پرونده ها در پوشه کار کارشناس، کارشناس مسئول و هنگامی که لازم باشد در پوشه کار ریاست اداره انجام می گردد که سرانجام پاسخ پرونده دربردارنده ی یکی ازسه موارد ذیل خواهد بود:

الف) رد پرونده: در صورتی پرونده رد می شود که مدارکی که در اظهارنامه تسلیم شده است دربردارنده ی اشتباه یا نواقصی باشد و یا درصورتی که برند تقاضا شده دربردارنده ی مشابهتی به صورت عینی و یا در حد چند کلمه با برندهایی که درآن کالا یا خدمات  به ثبت رسیده اند باشد.

ب) اخطار نقص: اخطار نقص در صورتی روی می دهد که اشکالی در پرونده وجود داشته باشد که قابل رفع نقص باشد،که در این صورت 30 روز تقویمی فرصت وجود دارد که نسبت به رفع نواقص اقدام گردد.

در صورتی که اشکالاتی در پرونده موجود باشد و آن اشکالات قابلیت برطرف سازی اشکال را نداشته باشند اخطار نقص صورت می گیرد.درخصوص این امر 30روز کاری مهلت داده می شود که به منظور برطرف سازی آن بایستی مبادرت صورت گردد.

ج) آگهی نوبت اول: آگهی نوبت اول به معنی قابل ثبت بودن برند و موافقت اداره با ثبت آن می باشد که در این صورت می بایست نسبت به ارائه فیزیکی مدارکی که در اظهارنامه اولیه بارگذاری شده اند اقدام نمود.

هنگامی که از آگهی نوبت اول صحبت می شود منظور این است که برند قابلیت به ثبت رساندن را دارد و موسسه با ثبت آن موافق می باشد در این حالت بایستی به منظور تسلیم فیزیکی مدارکی که در اظهارنامه اولیه تنظیم شده اند اقدام شود.

اقدامات لازم بعد از آگهی نوبت اول

بعد از آن که آگهی نوبت اول و مدارک به شکل  فیزیکی تکمیل گردید و آن ها به اداره مالکیت معنوی تسلیم  شد بایستی به صورت اینترنتی به منظور پرداخت هزینه های روزنامه رسمی اول و پرداخت هزینه های ثبتی مبادرت شود  ، پس ازآن که 31 روز از تاریخ روزنامه مرحله اول سپری شد چنانچه شخصی به منظور ثبت برند مورد درخواست هیچ گونه اعتراضی نداشته باشد می توان به منظور آگهی دوم مبادرت و بعد از آن گواهینامه ثبت برند را دریافت نمود این گواهینامه نشانگر این می باشد که برای اشخاص حقیقی یا حقوقی حق مالکیتی ده ساله فراهم شده است و به مدت 10سال از آن علامت حمایت صورت می گیرد  بعد از سپری شدن مدت مزبور می توان به منظور تمدید آن مبادرت نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ثبت برند در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.