برند عبارتست از یک نماد،سمبل،حرف،اسم،رقم و........که به منظور متمایز نمودن کالاها و خدمات تولید شده توسط یک شخص با شخص دیگری استفاده می شود.ما در این مقاله برآنیم تا در خصوص دلایل ثبت برند در کرج مطالبی را به شما متقاضیان محترم ارائه نماییم.

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین اصول حرفه ای برای حضور قدرتمند و رقابت در بازار کسب و کار ثبت برند یا علامت تجاری در کرج می باشد.شخص یا شرکتی که در کرج می خواهد برندسازی نمایند و در سطح گسترده تبلیغی داشته باشد و یا حضوری موفق و طولانی مدت در بازاز کسب و کار و کار داشته باشد بایستی قبل از هر مبادرتی برای خود یک برند انتخاب نماید و بعد از آن نسبت به ثبت آن مبادرت نماید. زیرا برند یا علامت تجاری ای که در کرج ثبت نشده است به راحتی در معرض سو استفاده قرار می گیرد که ممکن است به راحتی هزینه ها و زحمات صاحب اصلی برند را هدر بدهد.به منظور آن که از این سواستفاده ها در امان باشید و از حمایت های قانونی بهره مند شوید بهترین راه ثبت برند و علامت تجاری می باشد.شما با به ثبت رسانیدن برند خود در کرج می توانید کالاهایی که به وسیله خودتان تولید و ارائه شده اند را از کالاها یا خدماتی که به وسیله یک شخص یا شرکت دیگر تولید و ارائه شده است را متمایز نمایید.

دلایل ثبت برند در کرج

مطابق تبصره 1 قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات مصوب اول تیرماه1310ثبت برند در کشور ایران به صورت اختیاری می باشد تنها در مواردی که دولت ثبت آن را الزامی بداند بایستی به ثبت رسانیده شود.بنابراین مطابق آیین نامه برند ثبت برند اجباری نمی باشد. . یعنی اگر کسی برای کالای خود برند انتخاب نموده و آن را استعمال نماید اما آن را به ثبت نرساند قانون بابت ثبت برند وی را الزام نمی کند. اما ماده ی ۲ قانون اضافه می کند حق استعمال انحصاری علامت تجاری فقط برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانده باشد.

قانون،برندی را که حق استعمال انحصاری آن به اشخاص معین داده شده، مورد حمایت خود قرار می دهد و اشخاص دیگر را از تعرض و سرپیچی نسبت به آن برند منع می کند و هم چنین به دلیل منافعی که برای جامعه در رواج علامات تجاری هست اشخاص متعددی را محکوم به جبران صاحب علامت می نماید و دامنه ی خسارت را به قدری وسیع قرار داده است که شامل ضررهای وارده و حتی منافعی می داند که طرف از آن محروم شده است (ماده ۴۹)، در حقیقیت قانون، در این مورد عدم النفع را جزء خسارت قرار داده است. همچنین مقررات سختی را برای تعقیب جزائی مصوب نموده است.

از دلایل ثبت برند در کرج می توانیم به مواردی از قبیل استفاده انحصاری از برند،سلب حق کپی برداری یا سوء استفاده دیگران، بی نتیجه ماندن سرمایه گذاری شخص یا شرکت صاحب برند به دلیل گمراه نمودن مردم به وسیله افراد سودجو اشاره نماییم. ثبت برند بابت ضمانت فعالیت تجاری و پایداری آن ضروری است زیرا که در مشخص نمودن میزان موفقیت یک محصول در بازار حائز اهمیت است، هم چنین موجب کسب درآمد بیشتر می شود. به موجب اعتبار علامت تجاری ثبت شده می توان از منابع مالی یا تسهیلات مؤسسات مالی و بانکها استفاده نمود. ثبت برند دلایل متفاوتی دارد که از مهم ترین دلایل آن می توان به متمایز نمودن محصولات از یکدیگر و رشد تجاری اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در کرج

الف- اشخاص حقیقی

 1. رونوشت مدارک شناسایی درخواست کننده برند.
 2. رونوشت پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر با اصل شده.
 3. دوازده عدد تصویر رنگی برند در اندازه ۶ در ۶.
 4. اسکن رنگی کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند.
 5. امضای وکالتنامه بعد از تأیید علامت تجاری.

ب- اشخاص حقوقی

 1. رونوشت مدارک شناسایی مدیر عامل و دارندگان حق امضای اوراق بهادار شرکت.
 2. برابر با اصل شده ی پروانه بهره برداری یا پروانه کسب یا مجوز تولید.
 3. رونوشت اولین روزنامه رسمی شرکت و روزنامه رسمی آخرین تغییرات هیأت مدیره شرکت.
 4. دوازده عدد تصویر رنگی علامت تجاری در اندازه ۶ در ۶ سانتی متر.
 5. امضای وکالتنامه توسط مدیر عامل و دارندگان حق امضا.

مراحل ثبت برند  در کرج

به منظور به ثبت رسانیدن برند در کرج بایستی مراحلی سپری گردد نخستین مرحله از مراحل ثبت برند این می باشد که شما بایستی برای خود یک برند انتخاب نمایید سپس به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی ثبت علائم تجاری به آدرس http://ip.ssaa.ir مراجعه کنید و اظهارنامه را در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت نمایید بعد از آن اداره از نام برند مورد نظر و درخواستی شما استعلام می گیرد و در صورتی که در گذشته به ثبت نرسیده باشد آن را تایید می نماید و پس از پرداخت هزینه های ثبتی تصدیق نامه ثبت برند به نام خودتان صادر می گردد.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای ثبت برند در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت آراکس در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.