بایستی  این را بدانید که نخستین  گامی که در راستای  ساختن یک برند بایستی  انجام دهید انتخاب نمودن صحیح و  درست نام برند است . به همین ترتیب نقش اصلی و مشخص و معین کننده معروفیت  و محبوبیت نام برند می باشد که بایستی به آن توجه بسیار زیادی کرد .

انتخاب نام برند 

بایستی به  این نکته توجه کنید که سبقت  گرفتن از رقیبان تنها با انتخاب نمودن نام برند مناسب میسر و امکان پذیر است .

ما در این مقاله قصد داریم شما را در انتخاب نمودن  برندی متناسب به منظور  فعالیت راهنمایی نماییم  و رایج ترین و متداول ترین  شیوه های  انتخاب برند را مطرح کنیم :

انتخاب نمودن یک نام تجاری به دقت فراوانی نیازمند می باشد یک نام مناسب می تواند نقش مهمی  را در موفقیت یک کالا ایفا کند. بیش تر شرکت های بزرگ بازاریابی به منظور انتخاب نمودن نام تجاری یک کالا، از روش و قاعده های ویژه ای استعمال می نمایند. انتخاب نمودن بهترین نام تجاری برای  یک کالا وظیفه ای سخت و  دشواری می باشد و جهت  انتخاب نمودن  آن بایستی کالاها و مزیت های  آن، بازار هدف و راه و روش های بازاریابی که به کالا مرتبط می باشد را با دقت و به طور دقیق مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

پروسه انتخاب کردن نام تجاری را بایستی  با دقت لازم و کافی  انجام داد انتخاب کردن نام مناسب برای یک فعالیت قادر می باشد  موفقیت آن را به دنبال داشته باشد . به این دلیل که  با استفاده نمودن  از بازار یابی و تبلیغاتی گسترده قادر می باشید  نام برند خود را وارد عرصه  بازار کنید . بایستی این نکته را  بدانید که  انتخاب کردن یک برندی که موفق نمودن فعالیت را به دنبال  داشته باشد و آن فعالیت را به سوددهی برساند کار آسانی نیست زیرا باید بر روی آن تحقیقاتی انجام داد که یک برند تا چه حد می تواند موجب موفقیت شود. و چه عواملی سبب توسعه و  پیشرفت روز افزون  آن می شود.

روش های انتخاب نام برند

چند شیوه  به منظور مشخص و معین کردن نام تجاری وجود دارد که با عنایت  به شرایط متفاوت و منفعت های  شرکت مورد استفاده واقع می گردد. در این جا به چهار راه وروش اصلی و بنیادی که در انتخاب نمودن  نام تجاری به طور معمول  مورد استعمال  واقع می گردد، اشاره می شود:

نام های تجاری منفرد 

کمپانی پروکتر اند گمبل، از این تدبیر  به خوبی و به  نحو احسن استعمال نموده، به نحوی که محصولات مختلف خود را با نام های تجاری مختلفی مانند  تاید، کرست و... به بازار ارائه نموده است. در پیامد، هر محصولی با توجه به نام تجاری خاص خود، با محصولات مشابهی که در بازار موجود می باشد به چشم و هم چشمی می پردازد. 

یک نام گروهی برای همه کالاها

به عنوان مثال کمپانی آی.بی.ام (IBM)که برای کلیه  محصولات تولیدی خود از نام تجاری آی.بی.ام استعمال می نماید. 

اسامی گروهی جداگانه برای کالاها

به عنوان  مثال، کمپانی سیرز از این راه و روش پیروی نموده است.  بدین  معنا می باشد  که این کمپانی  برای ابزار و آلات و ادات  نام کنمور، جهت  ابزارآلات نام کرافتزمن و جهت تاسیسات خانگی نام هومارت را انتخاب نموده است.

تلفیقی از نام تجاری شرکت و اسامی کالاهای منفرد

شرکت کلاگ از این راه و روش استعمال نموده است و کورن فلیکس کلاگ، رایس کریسپیز کلاگ و رایزن بران کلاگ از آن جمله اند.  

ضمن تشکر از مطالعه مطلب فوق در صورتی که در زمینه ثبت برند با مشکل مواجه شده اید و یا سوالاتی در این زمینه دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت آراکس تماس حاصل نمایید

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.