تمایزهای زیادی میان آرم و لوگوی تجاری در کرج وجود دارد و تنها وجه مشترک آن ها این می باشد که هر دو نشانگر و بیان کننده منحصر به فرد از شرکت، اداره، سازمان و.... می باشند.

تفاوت آرم و لوگو تجاری در کرج

از اشتباه های متداول در زمینه های مدیریت و مردم عادی استعمال نا به جا از واژه های برند به جای نام تجاری لوگو و آرم تجاری در کرج می باشد.

لوگو  تنها نشانی از سازمان می باشد در حالی که برند ماندگاری نام سازمان در ذهن و روح مشتریان است مطابق گفته کاتلر وقتی می توانیم بگوییم برند موفقی هستیم که در روح و قلب مشتری نفوذ نموده و مشتری در هنگام مواجه با چندین نام نیازی به تفکر و تکاپو در ذهن خود نداشته باشد و بی نیاز از تفکر محصول یا خدمات ما را انتخاب نمایند.

ثبت آراکس مجری تخصصی در زمینه ثبت برند در کرج

لوگو تجاری در کرج

لوگو یک عنوان به شکل ها و صورت های مختلف گرافیکی می باشد که طراحی این شکل ها وابسته به سلیقه و طراحان گرافیک دارد.

 1. برخی از طراحان یک عنوان را به یک شکل گرافیکی و با استفاده از خلاقیت خود به صورت خاصی طراحی و خلق می نمایند و این نوع لوگو به ظاهر تنها بیانگر یک عنوان می باشد و نکته قابل توجه این طرح شکل گرافیکی بودن عنوان مورد نظر می باشد.
 2. بعضی دیگر از طراحان گرافیک عنوانی را به صورت معنا دار طراحی می نمایند که هر کس آن را رویت نماید به راحتی متوجه می شود که این لوگو مربوط به چه عنوان، شرکت٬ورزش و… می باشد . این نوع طراحی از نوع  طراحی های حرفه ای و لوگوهای پرهزینه شمرده می شود.
 3. طراحان دیگر یک عنوان را به شکل اسم عنوان طراحی می کنند که هر کس به راحتی قادر می باشد  بفهمد که لوگو شکل چه اسمی می باشد. این نوع سبک طراحی هم از نوع خیلی حرفه ای و پر هزینه ترین لوگو ها شمرده می شود.

مهم ترین ویژگی های لوگوهای تجاری در کرج این می باشد که تنها یک نمونه از آن ها در دنیا وجود دارد و خاص می باشد زیرا زاییده خلاقیت های یک نفر می باشد و با عنایت به اینکه ذاتا خلاقیت هیچ انسانی متشابه با انسان دیگری نیست، لوگوهایی منحصر به فرد کلید می خورد.

4. بعضی از لوگو های تجاری  هم مانند لوگو شرکت نوکیا, سونی اریکسون و… فقط یک عنوان خاص و انحصاری می باشند که یک عنوان تایپ شده به نام لوگو در نظر گرفته می شود.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت لوگو در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

آرم تجاری در کرج

در واقع آرم در کرج یک عنوان گرافیکی نمی باشد بلکه تنها یک نشانه و یا تصویر گرافیکی یا ساده است٬ هر کسی با دیدن این نشانه یا آرم تشخیص می دهد که این آرم مربوط به چه عنوانی می باشد اما هیچ کس نمی تواند بفهمد که این نشانه مربوط به چه عنوان خاصی است (اسم شرکت و…).

بنابراین در کنار نشانه یا آرم اسم مربوط به شرکت و یا… که معمولا اسمی خاص هست قرار می گیرد. این نوع طراحی هم دو سبک تقریبا متفاوتی دارد. عده ای از طراحان گرافیک نشانه را خودشان طراحی می کنند و عده ای دیگر نشانه را از جای دیگر الگو برداری می کنند.

به صورت کلی می توان گفت : خلاقیت در لوگو تجاری  100٪ به کار رفته است ولی در آرم بین %40 تا 70% می باشد. هم چنین هزینه در طراحی آرم کمتر از طراحی لوگو می باشد.

باید این نکته توجه نمایید که ثبت لوگو و آرم تجاری در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام می شود که همانند ثبت مراحل ثبت برند در کرج در اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشد که می توانید به مقاله آن مراجعه کرده و اطلاعات خود را تکمیل  نمایید . 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.