اخذ نشان حلال

حلال عنوان مجموعه‌ای از نام نشان‌های تجاری است که بر محصولات غذایی درج می شود. این نام برگرفته از معنی غذای حلال است که در دین اسلام آمده است و اولین بار محصولات غذایی حلال در کشور مالزی بوجود آمده است. در چند سال اخیر این علامت تجاری غذایی بصورت یک علامت جهانی از طرف کشورهای اسلامی در دنیا معرفی شده‌است به‌ طوریکه در کشور های غیر اسلامی نیز از استقبال خوبی برخوردار شده است.

حوزه های محصولات حلال :  غذای حلال ، داروی حلال ، مواد بهداشتی حلال ، مواد آرایشی حلال ، توریسم و موسسات مالی حلال

در تدوین این استاندارد علاوه بر استفاده از قوانین فقهی شرع اسلام ، نظیر احکام حلیت ، صید و ذباحه و اصول فقهی مرتبط ، از قبیل اصاله الصحه و عدم تزکیه ، از نظرات صاحب نظران در این زمینه نیز استفاده شده است.هم چنین سعی شده است که ضمن توجه به شرایط موجود و نیازهای جامعه ، در حد امکان بین این استاندارد و استانداردهای بین المللی و ملی سایر کشورهای اسلامی ، هماهنگی ایجاد می شود .هدف از تدوین این استاندارد ، تعیین الزامات و ویژگی های پایه برای انطباق مواد اولیه و فراورده های غذایی در هر محله از زنجیره غذایی با احکام و قوانین اسلام منطبق با الزامات مذهب مبین فقه جعفری علیه السلام است.

تعریف نشان حلال

نشان حلال ، علامتی می باشد که نشان دهنده حلال بودن کالا و خدمات از نظر حکم شریعت اسلام می باشد که با بررسی های علمی و فقهی که توسط کمیته های مشخص صورت می گیرد اعطا می شود. این نشان بیشتر در زمینه مواد غذایی برای مسلمانان اهمیت پیدا می کند توسعه اسلام در کشورهای مختلف موجب شده است که مسلمانان در سرتا سر دنیا خواستار غذاهای حلال باشند که همین امر در فروش محصولات اهمیت زیادی دارد و اینکه در تحقیقیاتی که به تازگی صورت گرفته علاوه بر مسلمان سایر ادیان نیز استقبال قابل وجهی از غذاهای حلال  و نشان  دارند.

نشان حلال را در زمینه های مواد غذایی ، پوشاک ، رستوران داری ، هتل ها ، حمل و نقل ، بانکها و مؤسسات مالی ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، خدمات توریسم و گردشگری ، ورزشی و تفریحی ، آی تی و رسانه ای و خدمات کسب و کار عمومی می توان دریافت کرد.

بر طبق قوانین و شریعات اسلامی حلال بودن کسب و کار نشانه ها یی دارد که با رعایت آنها می توان جهت دریافت این نشان اقدام کرد.

مدارک مورد نیازجهت اخذ نشان حلال

•           گواهینامه های بین المللی و ایزوها از جمله استانداردهای 22000 ، 9001 ، HACCP ، GMP

•           آرم یا لوگوی تبلیغاتی شرکت

•           پروانه استاندارد اجباری

•           پروانه بهره برداری وزارت صنایع

•           پروانه بهره برداری  بهداشت

•           ثبت شرکت

•           پروانه ساخت محصولات

•           فلوچارت تولید  و بسته بندی

•           پروانه بهداشت مجوز ناظر شرعی در موردکشتارگاهها

•           پروانه دکتر دامپزشک در مورد کشتارگاهها

•           ارسال اسامی ترکیبات اصلی و افزودنیهای محصولات و منابع تهیه هر یک از آنها، فرآیند تولید هربخش، منابع آب مورد استفاده ومدارک مربوطه، نام هر یک از محصولات ومیزان تولید هر کدام

توضیحات:

اگر از  ژلاتین ، اسانس و امولسیفایر،آنالیز مربوطه و گواهی نشان حلال مربوط به آنهااستفاده شود،گواهی و آنالیز  ارسال گردد.

پس از اخذ مدارک، زمان بازدید از کارخانه به نماینده شرکت اعلام میشود و نماینده شرکت مکلف میباشد همه ی هماهنگی های مورد نیاز با کارشناسان تدبیر جهت سهولت بازدید را انجام دهد.

زمان بازدید و در حالت  نیاز به آزمایش محصولات ، نماینده شرکت مکلف می باشد موارد  مورد آزمایش را در مخیره ی  کارشناسان و آزمایشگاه  مورد تایید این مرکز بگذارد.طبیعی میباشد که همه ی هزینه های سفر های درون و میان شهری ، اقامت ، بازرسی ، آزمایشگاه و ارزیابی و تهیه گزارش به عهده شرکت درخواست کننده می باشد .

پس  از بازدید و در صورت مثبت بودن گزارش، نامه هزینه ای شامل :حق  عضویت،تحقیقات، صدور گواهی نشان جهانی حلال و تبلیغ 1 ساله بر روی سایت کسب حلال برای   شرکت مربوطه فرستاده میشود.

فرايند و مراحل دريافت نشان حلال

فرايند دريافت نشان حلال از مركز تحقيقات و اطلاع رساني اتاق اسلامي به شرح زير مي باشد:

الف: ارتباط با مركز از طريق ارسال نامه تقاضاي رسمي با سربرگ شركت

ب : ارسال مدارك شامل موارد زير:

1.     نام دقيق شركت يا كارخانه

2.     آدرس دقيق كارخانه و دفتر مركزي

3.     نام دقيق ريز محصولات يا خدمات توليدي كه بايد نشان حلال براي آنها صادر شود با ذكر شماره پروانه ساخت هر كدام از محصولات

4.     نام مدير عامل، تلفن مستقيم دفتر، تلفن همراه و فكس

5.     معرفي شخص هماهنگ كننده جهت انجام امور و تلفن تماس مستقيم وي و همچنين شماره فكس

6.     تلفن و فكس دفترمركزي و كارخانه

7.     تعيين اندازه شركت برحسب تعداد پرسنل: كوچك(۴۹-۰)/متوسط (۲۴۹-۵۰)/ بزرگ(بيش از ۲۵۰)

8.     كپي پروانه بهره برداري

9.     كپي پروانه ساخت محصولات

10.   كپي برگه استاندارد، پروانه بهداشت- ISO – HACCO-

11.   ارسال تركيبات اصلي محصولات و منابع تهيه هر يك از آنها، عنوان افزودني ها، فرآيند توليد هربخش، منابع آب مورد استفاده و مدارك مربوطه، نام هر يك از محصولات و تناژ توليد

ج:هماهنگي براي بازديد كارشناسان حلال

د: دريافت نشان و گواهي حلال پس از طي تشريفات قانوني