ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

ثب شرکت با مسئولیت محدود در کرج در موسسه حقوقی ثبتی آراکس توسط کارشناسان متخصص در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت در کرج انجام می شود

شرکت ها چند نوع هستند؟

شرکت ها در قانون تجارت ایران به هفت نوع تقسیم می شوند:

شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی(عام و خاص)، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی(تولید و مصرف)، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی. لازم به ذکر است تصمیم گیری در خصوص انتخاب نوع شرکت توسط متقاضیان بر اساس عواملی نظیر: زمینه فعالیت شرکت، تعداد اعضا، هدف از تأسیس شرکت و .... صورت می گیرد.

شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که میان دو یا چند نفر جهت امور تجارتی تشکیل شده است و هر کدام یک از شرکا بدون اینکه سرمایه آن ها به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد تنها تا اندازه ی سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشند. در اسم شرکت باید عبارت"با مسئولیت محدود" قید شود و هم چنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد وگرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت.

شرکت های با مسئولیت محدود ساده ترین و کاربردی ترین نوع شرکت ها هستند، با توجه به ای مسئله و افزایش روز افزون متقاضیان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ،در ادامه اطلاعات تخصصی در این زمینه خدمتتان ارائه خواهد شد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج :

شرکت با مسئولیت محدودLimited liability company (LLC) :

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (م۹۴ ق ت) در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد و الا شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده و در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت (م ۹۵ ق ت )

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج با چه شرایطی انجام می شود ؟

باید حداقل دو نفر به عنوان شریک معرفی شوند و مدیرعامل باید در اوراق رسمی شرکت اقرار به دریافت سرمایه اولیه شرکت که حداقل 1.000.000 ریال می باشد، کند.

نکته : توجه داشته باشید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، اعضا می توانند فقط شریک باشند یا فقط در هیئت مدیره سمت داشته باشند، اما در مجموع حضور دو نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره و دو نفر به عنوان شریک الزام است.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چه مدارکی نیاز است ؟

کپی مدارک شناسایی شامل: شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چگونه است ؟

1)تکمیل مدارک شرح داده شده
2)ثبت نام در سامانه پذیرش تأسیس ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری و دریافت شماره پیگیری پرونده از سایت
3)پیگیری مستمروضعیت کارشناسی پرونده با کد پیگیری پذیرش تأسیس از سامانه ثبت شرکت ها تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت
4) پرینت اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه،شرکتنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (شرکا و هیئت مدیره)
5) پست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه شامل : کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز، اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه و متن صورتجلسه،برگ تأیید نام و پذیرش تأسیس پرینت گرفته شده در سامانه.
6)پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری.
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چه مدت زمان می برد؟
 بطور متوسط20 الی 25 روز کاری زمان لازم است. وقت شما ارزشمند است.برای ثبت تخصصی شرکت در استان البرز در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس در تماس باشید و از مشاوره و پشتیبانی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چقدر است ؟

با توجه به مبلغ سرمایه اولیه اعلامی و موضوع فعالیت شرکت،میزان هزینه ها متغییر است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه مزایایی دارد ؟

ثبت شرکت با حداقل دو نفر به عنوان شریک و اعضای هیئت مدیره
ثبت شرکت بدون نیاز به واریز بخشی از سرمایه به بانک
عدم الزام تمدید مدت سمت اعضای هیئت مدیره
عدم الزام به حضور بازرس
عدم الزام معرفی روزنامه کثیرالنتشار

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چه معایبی دارد ؟

نسبت به شرکت سهامی خاص از اعتبار کمتری بهره مند است و در صورتی که قصد حضور در مناقصات دارید،ثبت این نوع شرکت توصیه نمی شود.
شرایط شرکاء، هیأت مدیره و بازرسین (اختیاری) برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چگونه است ؟
•    تعدا نفرات برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل ۲ نفر می باشد که باید حداقل یکی از شرکا بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
•    افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیأت مدیره انتخاب شوند. این افراد در صورتی که حق امضاء و یا سمتی در هیأت مدیره نداشته باشند تنها می‌توانند به عنوان شریک انتخاب شوند.
•    اگر تعداد شرکاء بیش از ۱۲ نفر باشد، شرکت باید دارای هیأت نظار باشد و هیات مزبور باید لااقل سالی یکبار مجمع عمومی شرکاء را تشکیل دهد.
•    حداقل تعداد مدیران ۱ نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیأت مدیره محدودیتی ندارد . (بهتر است به جهت مشخص شدن اکثریت و اقلیت در تصمیم‌گیری‌ها تعداد افرد هیأت مدیره فرد باشد)
•    کارمندان دولت نمی توانند عضوء هیأت مدیره باشند.
•    اعضاء هیأت مدیره نباید دارای سابقه کیفری (سوء پیشینه) باشند.
•    اعضاء هیأت مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء برای مدت خاصی انتخاب می‌شود.
•    انتخاب بازرس یا بازرسین اختیاری است!

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.