هزینه ثبت علامت تجاری در کرج

علامت تجارتی در کرج چون معرف محصول تاجر و بازرگان است اکنون اهمیت اقتصادی ویژه ای پیدا کرده و کسانیکه محصولات و کالاهای فروشی به بازار عرضه می کنند آن ها را با علامتی مشخص می سازند که بازرگانان دیگر از علامت استفاده نکند و به صورت انحصاری برای خود شخص باشد .

در صورتی می توانیم این علامت حق استعمال انحصاری داشته باشیم که این علامت تجاری را به ثبت رسانده باشیم . 

شما متقاضی گرامی می توانید جهت مطالعات بیشتر ثبت علامت تجاری در کرج به مقاله های مراحل ثبت علامت تجاری در کرج و شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراجعه نمایید .

تعرفه و هزینه ثبت علامت تجاری در کرج

تعرفه و هزینه ثبت علامت تجاری متفاوت و متمایز می باشد، دلیل این امر نیز این است عوامل مختلفی بر آن اثر گذارند عواملی مانند فارسی یا لاتین بودن علامت ، نوع علامت است یا نام است یا لوگو است.

خود لوگو آیا لوگو تایپ است یا لوگوگرام و یا انواع دیگر . ثبت علامت تجاری و ثبت لوگو تفاوتی وجود دارد جهت اطلاعات بیشتر هم اکنون می توانید کلیک نمایید . بیشتر بدانیم 

همچنین نوع علامت و اینکه حقیقی یا حقوقی است یعنی به نام شخص به ثبت می رسد یا شرکت نیز در هزینه ثبت علامت تجاری دخیل است. به علاوه تعداد طبقات شغلی که برند در آنها به ثبت می رسد نیز بر هزینه تاثیر می گذارد.

همانطور که می دانید مرجع ثبت علامت تجاری در کرج طبقات شغلی و اصناف و مشاغل  گوناگون را در 45دسته  گنجانده است و چنانچه یک علامت بخواهد در بیش از یک طبقه به ثبت برسد هزینه اضافه دسته باید پرداخت شود . در نهایت تعداد محصولاتی که تحت یک علامت تجاری به ثبت می رسد نیز بر هزینه ثبت علامت تجاری در کرج موثر می باشد.

همچنین از مراحل ثبت برند دو مرحله چاپ و نشر  آگهی در روزنامه رسمی کشور است که باید هزینه آن را نیز در نظر گرفت . به علاوه وجوه و تعرفه های دولتی که اداره مالکیت جهت ثبت علامت تجاری در کرج و حمایت از علامت به مدت ده سال اخذ می کند نیز باید معامله این تعرفه های دولتی همانند سایر هزینه های خدماتی در طی زمان گسترش  پیدا می کنند و نمی توان برای آنها نیز رقم  معینی اعلام نمود.

مراحل ثبت علامت در کرج

سپس به سامانه مالکیت صنعتی (قسمت ثبت علائم تجاری) sherkat.ssaa.ir مراحل ثبت  اظهارنامه را با توجه به نوع شخص حقیقی یا حقوقی تکمیل نمایید.متقاضی باید مشخص کند که علامت تجارتی او مربوط به کدام طبقه است.

پس از تکمیل کردن اطلاعات خواسته شده ،مدارک ذکر شده  را در سامانه بارگذاری کنید و در انتها،اطلاعات وارد شده را بازبینی و تایید نمایید و از طریق اینترنتی هزینه اولیه ثبت را واریزکنید. بعد از این مرحله شماره رهگیری برای شما ارسال خواهد شد.

اداره ی مالکیت صنعتی  ،اظهارنامه را از لحاظ  مطابقت با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند و چنانچه نواقصی و ایرادی  در آن ها مشاهده نماید مراتب را جهت رفع نقص به  درخواست کننده ابلاغ می کند.

قابل  تذکر است پاسخ اداره صرفاَ از طریق بخش پیگیری و استعلام  اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل  رویت است و کلیه ی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق همین سامانه سایت  امکان پذیر است

پس از نشر  آگهی اظهارنامه و تا زمان ثبت علامت ، درخواست کننده از امتیازات و حقوقی برخوردار است که در صورت ثبت برخوردار خواهد بود.با این حال هرگاه به وسیله ی درخواست کننده ثبت ، درباره ی عملی که پس از آگهی اظهارنامه انجام شده دعوایی طرح شود و خوانده ثابت کند که در زمان انجام عمل ، علامت قانونا قابل ثبت نبوده است ، به دفاع خوانده رسیدگی و در مورد ثبت یا عدم علامت تصمیم مقتضی گرفته می شود و اگر ظرف 30 روز از تاریخ نشر آگهی اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید،اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت میرساند .

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری در کرج

مدارک ثبت علامت تجاری اشخاص حقوقی

 1. رونوشت  اسناد ثبتی شرکت به همراه آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات
 2. رونوشت  از مجوز فعالیت  شرکت ، این مجوز ممکن است به نام مدیر عامل نیز باشد.
 3. رونوشت کارت بازرگانی برای ثبت برند به شکل لاتین
 4. رونوشت مدارک شناسایی از قبیل :مدیرعامل شرکت
 5. نمونه تصویری علامت تجاری  انتخابی  با ابعاد 10*10
 6. مهرشرکت

 مدارک ثبت علامت تجاری به نام اشخاص حقیقی

 1. مدارک احراز  شخصیت شخص متقاضی
 2. جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط با زمینه تولید
 3. کارت بازرگانی به صورت انگلیسی
 4. علامت تجاری در ابعاد 10*10

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.