شرایط ثبت علامت تجاری در کرج

در خواست کنندگان با به ثبت رساندن علامت تجاری در کرج، به طور مختص برای محصول خود شخصیت معرفی میکنند که اگر روزی هم قصد استفاده از آن علامت تجاری را نداشتند میتوانند با دریافت هزینه قابل توجه آن علامت تجاری را به شخص دیگری انتقال دهند.

با ثبت علامت تجاری در کرج محصول شما از گذشته معتبر تر می شود و نیز جلوی سو استفاده های رقبا گرفته تر می شود .اشخاصی که علامت تجاری به ثبت می رسانند قانون از آنها پشتیبانی می کند.

علامت تجاری نشان و علامتی است که توانایی دارد محصولات تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص/کار خانه را از کالاها یا خدمات سایر کارخانه یا  اشخاص متمایز و متفاوت نماید.

شرایط ثبت علامت تجاری در کرج

 1. اسامی مشهور قابل ثبت نمی باشند.  
 2. عدم امکان ثبت اسم یا علامت تجاری با شباهت  50% یا بیشتر با برندی که قبل از آن به ثبت رسیده باشد . گاها تشابه برند در مواد غذایی پیش می آید مانند :،آشامیدنی، ، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی بیشتر رخ می دهد.
 3. ممنوعیت استفاده از نام مناطق جغرافیایی چرا که باعث  فریب مشتری نسبت به مبدا و منشا کالا می گردد. لذا  بهتر است برای جلوگیری از رد اسم  ، ازاسم های مختلط و چند سیلابی برای ثبت برند در طبقات شلوغ مانند مواد غذایی استفاده کرد.
 4. اگر برندی که می خواهید ثبت کنید داری لوگو نیز باشد، بهتر است از طرح های ساده و قابل درک و هوشمندانه استفاده نمود.
 5.  ثبت برند به دو تصویر حقیقی( به نام شخص) یا حقوقی( به نام شرکت) انجام می گیرد.
 6. شما می توانید از یک برند هم نام فارسی آن را ثبت کنید و هم نام انگلیسی آن را.
 7. زمان انتخاب برند توجه فرمایید اسم موافق با موازین و قوانین باشند.
 8. اگر برند شما به ثبت رسیده باشد  ولی به شکل متقلبانه ای شبیه به یکی از برندهای مشهور باشد، این موضوع از طرف مالکان  آن برند مشهور قابل شناسایی می باشد و حتی اگر ثبت هم شده باشد، پیگیری می شود.بنابراین بهترین راه قبل از اقدامات ثبت علامت تجاری ، استعلام گیری از سابقه ثبت می باشد. جهت مطالعه بیشتر روش استعلام گیری هم اکنون کلیک نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری در کرج

1.ارائه اظهارنامه از طریق اینترنت.
2.ارائه مدارک مثبت هویت متقاضی.
الف) اشخاص حقیقی:ارائه رونوشت شناسنامه  و رونوشت کارت ملی.
ب) اشخاص حقوقی: ارائه آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت رونوشت شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء.
3.مدارک نماینده قانونی:در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ....) صورت می گیرد مدارک آن هم باید ضمیمه شود.
4.ارائه10 نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در اندازه های ده در ده سانتی متر.
5.چنانچه علامت سه بعدی است ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند الزامی است.
6.ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط الزامی است.
7.در صورتی که متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم(حداکثر 6 ماه)استفاده نمایند باید مدارک مربوط به 8.حق تقدم را همزمان با ارائه اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ ارائه نمایند.
9.رونوشتی از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار ارائه گردد.

علامت تجاری باید از خلاقیت و ابتکار  برخوردار باشد. به بیان دیگر  می توان گفت علامت تجاری نباید تکراری و یا مشابه علایم قبلی گرفته شده باشد .

علامت تجاری باید به طریقی  طراحی، ترسیم و مشخص  می شود که موجب خطا،ایراد ، گمراهی مخاطب نگردد. علامت تجاری نباید طوری ترسیم گردد که در نظر مشتری ایجاد اشتباه و خطا کرده و وی را در تشخیص و تمییز علامت تجاری دیگر که قدری با هم مشابهت دارند، دچار سردرگمی وگزینش  نادرست کند. ایجاد ایراد در نظر مخاطب گاه امکان دارد با گزینش نام منطقه ای خاص به عنوان علامت تجاری برای محصولات  مشخص که در اصل بین محصول و آن منطقه ارتباطی وجود ندارد ،صورت پذیرد.

مراحل ثبت علامت تجاری در کرج

در ابتدا به سامانه مالکیت صنعتی (قسمت ثبت علائم تجاری) iripo.ssaa.ir مراحل ثبت اظهارنامه را با توجه به نوع شخص حقیقی یا حقوقی تکمیل نمایید.متقاضی باید مشخص کند که علامت تجارتی او مربوط به کدام طبقه است.

پس از تکمیل کردن اطلاعات خواسته شده ،مدارک ذکر شده  را در سامانه بارگذاری کنید و در انتها،اطلاعات وارد شده را بازبینی و تایید نمایید و از طریق اینترنتی هزینه اولیه ثبت را واریزکنید. بعد از این مرحله شماره رهگیری برای شما ارسال خواهد شد.

اداره ی مالکیت صنعتی  ،اظهارنامه را از لحاظ  مطابقت با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند و چنانچه نواقصی و ایرادی  در آن ها مشاهده نماید مراتب را جهت رفع نقص به  درخواست کننده ابلاغ می کند.

قابل تذکر است پاسخ اداره صرفاَ از طریق بخش پیگیری و استعلام  اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل رویت است و کلیه ی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق همین سامانه سایت  امکان پذیر است

پس از نشر  آگهی اظهارنامه و تا زمان ثبت علامت ،درخواست کننده از امتیازات و حقوقی برخوردار است که در صورت ثبت برخوردار خواهد بود.

با این حال هرگاه به وسیله ی درخواست کننده ثبت، درباره ی عملی که پس از آگهی اظهارنامه انجام شده دعوایی طرح شود و خوانده ثابت کند که در زمان انجام عمل ، علامت قانونا قابل ثبت نبوده است ، به دفاع خوانده رسیدگی و در مورد ثبت یا عدم علامت تصمیم مقتضی گرفته می شود و اگر ظرف 30 روز از تاریخ نشر آگهی اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید، اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت می رساند. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.